+48 18 2000 815
roztoka@roztoka.pl
ul. Olczański Wierch 11a

Atrakcje w Regionie

 • Polana Głodówka

  Polana Głodówka - położona przy drodze z Bukowiny Tatrzańskiej do Morskiego Oka. Jeden z najpiękniejszych punktów widokowych, z którego można podziwiać panoramę Tatr. Powyżej polany znajduje się Schronisko Górskie ZHP "Głodówka".
 • Przełom Białki pod Krempachami

  Przełom Białki pod Krempachami - rezerwat przyrody, na którego terenie znajduje się Jaskinia Obłazowa, gdzie znaleziono m.in. najstarszy na świecie bumerang z ciosu mamuta. W rezerwacie kręcono "Janosika.
 • Polana Rusinowa

  Polana Rusinowa - (ok 1200 m n.p.m.) - rozległa łąka położona u podnóża Tatr Wysokich. Prowadzą z niej liczne szlaki, m.in. na szczyt Gęsia Szyja (1489 m n.p.m.) oraz do Sanktuarium Matki Boskiej na Wiktorówkach.
 • Morskie Oko

  Morskie Oko - największe i najpiękniejsze jezioro w Tatrach (50 m głębokości), położone w Dolinie Rybiego Potoku na wysokości 1395m n.p.m. i otoczone najwyższymi szczytami Tatr Polskich.
 • Kasprowy Wierch

  Kasprowy Wierch - szczyt w Tatrach Zachodnich o wysokości 1987 m, na który kursuje kolej linowa z Kuźnic. Kasprowy Wierch jest powrzechnie znanym ośrodkiem narciarskim. Na szczycie znajduje się obserwatorium meteorologiczne.
 • Kaplica na Jaszczurówce

  Kaplica na Jaszczurówce - kościół parafii rzymskokatolickiej w Toporowej Cyrhli, zaprojektowany przez Stanisława Witkiewicza i zbudowany w latach 1904-1907. Jest typowym przykładem stylu zakopiańskiego.
 • Zakopane

  Zakopane - najwyżej usytuowane miasto w Polsce, położone u stóp Tatr i stanowiące część Podhala, siedziba powiatu tatrzańskiego. Nazywany zimową stolicą Polski. Nad miastem góruje Giewont (1894 m n.p.m.)
 • Gubałówka

  Gubałówka - (1126 m n.p.m.) szczyt na który prowadzi kolej linowo-terenowa z Zakopanego, popularny wśród turystów ze względu na walory widokowe i liczne atrakcje (restauracje, stoiska z pamiątkami, zjeżdżalnię).
 • Dolina Kościeliska

  Dolina Kościeliska - druga co do wielkości dolina w polskich Tatrach (ok. 9km długości). W Dolinie znajduje się kilka jaskiń (m.in. Mroźna, Mylna, Smocza Jama) oraz schronisko na Hali Ornak. Szlak rozpoczyna się w Kirach.
load more hold SHIFT key to load all load all
Bukowina Tatrzańska, aktualny widok z Willi Roztoka
facebook_page_plugin
Zadaj pytanie on-line